Menu

U15 Drenge

Vi træner hver mandag og onsdag kl. 18.00-19.30

Træner

Træner
ingen pic
Nicolaj Bundesen
Assistenttræner
ingen pic
Casper Deroche

Næste kampU16 drenge M (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1

Hjemme mod
Aarup BK
18. aug
Kl. 18.30
Nr.Aaby Idrætspark
U16 drenge M (født 2002) - Efterår 2017 - Pulje 1

Næste kampU16 drenge 8M (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1

Hjemme mod
MG & BK
20. aug
Kl. 00.00
Nr.Aaby Idrætspark
U16 drenge 8M (født 2002) - Efterår 2017 - Pulje 1

KampprogramU16 drenge M (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1

August 2017

Nr. Aaby IK
18. aug
Kl. 18.30
Hjemme
Nr.Aaby Idrætspark

Aarup BK

Fjordager IF
23. aug
Kl. 18.30
Ude
Fjordager IF.s anlæg

Nr. Aaby IK

Nr. Aaby IK
26. aug
Kl. 15.00
Hjemme
Nr.Aaby Idrætspark

TEAM Højfyn
September 2017

Dalum IF
3. sep
Kl. 11.00
Ude
Dalum Stadion

Nr. Aaby IK

Nr. Aaby IK
7. sep
Kl. 18.15
Hjemme
Nr.Aaby Idrætspark

Oure Fodbold Akademi

Nr. Aaby IK
9. sep
Kl. 14.00
Hjemme
Nr.Aaby Idrætspark

Marienlyst

FEH Fodbold
17. sep
Kl. 13.00
Ude
Hårby Stadion

Nr. Aaby IK

Aarup BK
24. sep
Kl. 11.00
Ude
Scankab Arena i Aarup

Nr. Aaby IK

Nr. Aaby IK
30. sep
Kl. 15.00
Hjemme
Nr.Aaby Idrætspark

Fjordager IF
Oktober 2017

TEAM Højfyn
7. okt
Kl. 15.00
Ude
Brylle Fritidscenter

Nr. Aaby IK

Nr. Aaby IK
15. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Nr.Aaby Idrætspark

Dalum IF

Oure Fodbold Akademi
22. okt
Kl. 11.00
Ude
Oure Idrætsskole

Nr. Aaby IK

Marienlyst
28. okt
Kl. 13.40
Ude
Marienlystcentret

Nr. Aaby IK
November 2017

Nr. Aaby IK
4. nov
Kl. 14.00
Hjemme
Nr.Aaby Idrætspark

FEH Fodbold

KampprogramU16 drenge 8M (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1

August 2017

Nr. Aaby IK
20. aug
Kl. 00.00
Hjemme
Nr.Aaby Idrætspark

MG & BK

Hesselager Fodbold
27. aug
Kl. 00.00
Ude
Hesselager Stadion

Nr. Aaby IK
September 2017

Nr. Aaby IK
3. sep
Kl. 00.00
Hjemme
Nr.Aaby Idrætspark

Kirkeby IF

Nr. Aaby IK
10. sep
Kl. 00.00
Hjemme
Nr.Aaby Idrætspark

Tarup/Paarup IF

Tved BK
17. sep
Kl. 00.00
Ude
Tved Stadion

Nr. Aaby IK

MG & BK
24. sep
Kl. 00.00
Ude
MG & BK.s anlæg

Nr. Aaby IK
Oktober 2017

Nr. Aaby IK
1. okt
Kl. 00.00
Hjemme
Nr.Aaby Idrætspark

Hesselager Fodbold

Kirkeby IF
8. okt
Kl. 00.00
Ude
Kirkeby skole

Nr. Aaby IK

Tarup/Paarup IF
15. okt
Kl. 00.00
Ude
Home Tarup Park

Nr. Aaby IK

Nr. Aaby IK
29. okt
Kl. 00.00
Hjemme
Nr.Aaby Idrætspark

Tved BK

StillingU16 drenge M (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Dalum IF 0 0 0 0 0
2 FEH Fodbold 0 0 0 0 0
3 Fjordager IF 0 0 0 0 0
4 Marienlyst 0 0 0 0 0
5 Nr. Aaby IK 0 0 0 0 0
6 Oure Fodbold Akademi 0 0 0 0 0
7 TEAM Højfyn 0 0 0 0 0
8 Aarup BK 0 0 0 0 0

StillingU16 drenge 8M (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Hesselager Fodbold 0 0 0 0 0
2 Kirkeby IF 0 0 0 0 0
3 MG & BK 0 0 0 0 0
4 Nr. Aaby IK 0 0 0 0 0
5 Tarup/Paarup IF 0 0 0 0 0
6 Tved BK 0 0 0 0 0